پرسش و پاسخ

تاخیر در دعوت به مصاحبه کبک
 • تاریخ ارسال پرسش : 17 شهريور 1390 ساعت 01:10 ب.ظ
1- حدودا یک سال و نیم است که پرونده ی کبک باز کرده ام اما تا کنون دعوت به مصاحبه نشده ام.با توجه به اینکه چند تن از دوستانم که همزمان یا بعد از من فایل باز کرده اند تاکنون به مصاحبه دعوت شده اند،لطفا به من بگویید علت این تاخیر چیست و تا چه زمانی ادامه دارد؟
پاسخ
 • تاریخ پاسخ : 27 شهريور 1390 ساعت 09:36 ق.ظ
 • متاسفانه پروسه ی کبک از چندی قبل تا کنون با تاخیر قابل ملاحظه ایی همراه شده است.علت اصلی تاخیر،بسته شدن سفارت کانادا(و همچنین بخش کبک) در دمشق سوریه و انتقال کلیه پرونده ها به سفارتخانه های کانادا در کشورهای دیگر مثل ترکیه و لهستان می باشد.استقرار حجم انبوه پرونده های جدید و منظم سازی آنها و اختصاص نیرو برای رسیدگی به پرونده های انتقالی علت اصلی تاخیر در بررسی پرونده ها میباشد.
  اگر رشته ی شما جز رشته های پر امتیاز (12 یا 16 امتیازی) نیست.این تاخیر فعلا طبیعی است و به محض اینکه نوبت مصاحبه شما فرا برسد دعوت خواهید شد.
  افرادی که خارج از نوبت دعوت میشوند معمولا خود و یا همسرشان دارای امتیاز بالا می باشند و بخش کبک به دلیل نیاز مبرم بازار کار به شغل و حرفه ی آنها ،ایشان را خارج از نوبت به مصاحبه دعوت میکند.
  این که این تاخیر تا چه زمانی طول میکشد قابل پیش بینی نیست و سفارت کانادا در ترکیه هیچ اطلاعی در این زمینه به متقاضیان نمی دهد.منتها طبق تجارب قبلی و روند پیش بینی شده ،انتظار میرود تا 2-3 ماه آینده ،با استقرار کلیه پرونده ها وتخصیص نیرو و امکانات کافی ،روند بررسی پرونده ها و دعوت به مصاحبه همانند قبل منظم شود.

  (برای پرسیدن سوال خود به منوی پرسش و پاسخ در بالای صفحه ی اصلی مراجعه نمایید)

طبقه بندی خبرها
خبرنامه ایمیل
سوالات خود را مطرح کنید
فهرست پرسش و پاسخ ها