پرسش و پاسخ

تاخیر در صدور مدیکال
 • تاریخ ارسال پرسش : 9 ارديبهشت 1391 ساعت 01:18 ب.ظ
متقاضی بخش کبک هستم که در ژانویه 2010 پس از قبولی در مصاحبه در بخش فدرال تشکیل پرونده داده و B-file گرفتم.میخواستم بدانم چرا تا کنون مدیکال من نیامده است؟برگه های CSQ ایی که آفیسر روز مصاحبه به من داد 3 سال اعتبار دارد و من نگران این هستم که تا قبل از اینکه ویزا بگیرم ،CSQ من منقضی شود.لطفا به من بگویید علت این تاخیر چیست و تا چه زمانی ادامه دارد؟
پاسخ
 • تاریخ پاسخ : 27 ارديبهشت 1391 ساعت 06:15 ب.ظ
 • در کل همگی متقاضیان کبک پس از قبولی در مصاحبه و تشکیل پرونده مجدد در بخش فدرال ،وارد پروسه ایی به نام Background Check میشوند.جدای از تاخیر مضاعف فعلی ،این پروسه همواره وقت گیر بوده است.
  لازم به ذکر است که پروسه مهاجرتی کانادا از چندی قبل تا کنون با تاخیر قابل ملاحظه ایی همراه شده است.علت اصلی تاخیر،بسته شدن سفارت کانادادر دمشق سوریه و انتقال کلیه پرونده ها به سفارتخانه های کانادا در کشورهای دیگر مثل ترکیه و لهستان می باشد.استقرار حجم انبوه پرونده های جدید و منظم سازی آنها و اختصاص نیرو برای رسیدگی به پرونده های انتقالی علت اصلی تاخیر در بررسی پرونده ها میباشد.
  ضمنا پروسه ی Background Check نیازمند بررسی دقیق سوابق اشخاص است و دولت کانادا برای صدور مجوز اقامت دائم در کشور خود بایستی کلیه جوانب را سنجیده و سپس ویزا صدر کند.
  همچنین طول این پروسه از شخصی به شخص دیگر متغیر است.علت آن متفاوت بودن شغل،تحصیل،محل های زندگی ، وضعیت تاهل،میزان سفرهای خارجی و حتی نام و نام خانوادگی افراد است که هر فرد را مستلزم گذر از یک سری مراحل اداری و امنیتی خاص میکند که ممکن است با فرد دیگر متفاوت باشد.
  اگر رشته ی شما جز رشته های پر امتیاز (12 یا 16 امتیازی) نیست.این تاخیر فعلا طبیعی است و به محض اینکه پروسه Background Check شما به اتمام برسد برگه های مدیکال برای شما ارسال خواهد شد.
  در هر صورت اگر شخصی قبل از ژانویه 2010 از بخش فدرال B-file گرفته است توصیه میکنیم برای پیگیری بیشتر با موسسه تماس بگیرد.
  نکته آخر: با وجود اینکه اعتبار درج شده روی CSQ ها 3 ساله است اما در صورتی که تا قبل از صدور ویزای شما تاریخ انقضای آن فرا برسد ، سازمان مهاجرت کبک مجددا آن را تمدید خواهد کرد.

  (برای پرسیدن سوال خود به منوی پرسش و پاسخ در بالای صفحه ی اصلی مراجعه نمایید)

طبقه بندی خبرها
خبرنامه ایمیل
سوالات خود را مطرح کنید
فهرست پرسش و پاسخ ها