پرسش و پاسخ

تاخیر در صدور ویزا
  • تاریخ ارسال پرسش : 22 ارديبهشت 1391 ساعت 09:17 ق.ظ
با سلام.اینجانب در بهمن ماه سال 1390 کلیه آزمایشات مدیکال را انجام داده و نتیجه آن را به سفارت ارسال نمودم.تا کنون هیچ نامه یا ایمیلی مبنی بر ارسال پاسپورتم برای اخذ ویزا دریافت نکرده ام.تا آنجایی که من اطلاع دارم معمولا فاصله زمانی بین ارسال مدیکال تا صدور ویزا حدودا 2-3 ماه است.چرا اینقدر طول کشید؟
پاسخ
  • تاریخ پاسخ : 27 ارديبهشت 1391 ساعت 01:24 ب.ظ
  • سلام.باز هم باید بگوییم که متاسفانه همه ی این مشکلات و تاخیر ها ناشی از بسته شدن سفارت کانادا در سوریه و انتقال پرونده ها به سفارت خانه های دیگر است.حتی اگر پرونده ی شما از ابتدا در سفارت کانادا در ورشو لهستان بررسی میشده است به دلیل انتقال پرونده های جدید از دمشق به این سفارت خانه و ازدیاد حجم کاری ، هم اکنون روند بررسی کلی پرونده ها با تاخیر قابل ملاحظه ایی همراه است..استقرار حجم انبوه پرونده های جدید و منظم سازی آنها و اختصاص نیرو برای رسیدگی به پرونده های انتقالی علت اصلی تاخیر در بررسی پرونده ها میباشد. نه تنها در مورد پرونده ی شما بلکه پرونده های دیگری با وضعیت مشابه شما وجود دارند که همگی با ارسال آزمایش های مدیکال منتظر نامه های صدور ویزای خود هستند. انتظار میرود در فاصله زمانی 2-3 ماه آینده با استقرار کلیه پرونده ها وتخصیص نیرو و امکانات کافی تاخیر بیش از حد سفارت کم کم از بین رفته و پروسه ی صدور ویزا به همان روند قبل بازگردد.
    لازم به ذکر است در صورتی که در آزمایش های شما نقطه ی ابهام برانگیزی برای شورای پزشکی وجود داشته باشد و به انجام آزمایش های جدید یا انجام مجدد آزمایش های قبلی نیاز باشد ، مدیکال دوم با فاصله ی زمانی حدودا 2 تا 8 ماه از ارسال مدیکال اول، برای شما ارسال خواهد شد و این امر به نوبه ی خود زمان صدور ویزای شما را به عقب خواهد انداخت.

    (برای پرسیدن سوال خود به منوی پرسش و پاسخ در بالای صفحه ی اصلی مراجعه نمایید)

طبقه بندی خبرها
خبرنامه ایمیل
سوالات خود را مطرح کنید
فهرست پرسش و پاسخ ها