پرسش و پاسخ

ويزا كار كانادا
 • تاریخ ارسال پرسش : 5 مرداد 1392 ساعت 08:14 ق.ظ
سلام
وقتي كه صحبت از ويزا كار ميشه، متاسفانه سنگهاي بزرگي سر راه گذاشته ميشه كه منطقي نيست در حاليكه براي شهروندان كشورهاي ديگه( مثل چين، هند، پاكستان، افقانستان و كشورهاي اروپايي) چنين چيزهايي رو طلب نميكنن.
من با داشتن مهارتهاي خوب فني و توانايي مناسب زبان انگليسي، هنوز نتونستم ويزا كار بگيرم و متاسفانه تمام شركتها و سازمانهاي مهاجرتي فقط درب باغ سبز نشون داده و موقع عمل هيچ كاري نميكنن، و تنها صحبت از سرمايه گذاري و داشتن مدارك تحصيلي بالا و..ميشه!
واقعا تمام كارگراني كه سالانه از سر تا سر دنيا براي كار به كانادا ميرن همه داراي مدارك دانشگاهي و سرمايه هاي ميليون دلاري هستند؟؟؟!! و اگر نه، چرا فقط براي ما ايرانيها اينجوريه؟
تشكر
پاسخ
 • تاریخ پاسخ : 12 مرداد 1392 ساعت 03:10 ب.ظ
 • متاسفانه مطالبی که فرمودید کاملا به جا هستند و در ودل بسیاری از کارگران ماهر دیگر ما نیز میباشند.با افزایش تحریم ها ، سیاست های ضد تبلیغی و جو سازی علیه ایرانیان در سرتاسر دنیا ، متاسفانه این روزها حتی کشورهای حوزه ی خلیج فارس نیز از ارائه ویزای کار موقت به ایرانیان خودداری میکنند!

  همچنین عدم برآورده کردن استانداردهای مورد نیاز کارفرمای خارجی توسط اکثر کارگران ایرانی( از جمله : بیمه نامه ، سوابق کاری و رزومه های استاندارد ، معرفین معتبر،برخورداری از سطح زبان و دانش کاری مطلوب ،توقع بالای دستمزد در ازای بازدهی کاری کم و....) باعث میشود بسیاری از اوقات برندگان نهایی ویزای کار افرادی از کشورهایی مثل چین و هند باشند.
  تا وقتی که دیگر کشورها میتوانند کارگرانی را جذب کنند که هم دارای مدرک آموزشی مرتبط با کار خود ، هم سوابق کاری مرتبط و معتبر و هم مسلط به زبان و کم توقع هستند فرصتی برای بسیاری از کارگران ایرانی که با داشتن تحصیلات متوسطه و یا کمتر تنها متکی به تجربه ی کاری سنتی خود هستند باقی نخواهد ماند.

  یکی دیگر از دلایل عدم ارائه ویزای کار به ایرانیان ، علی الخصوص در کشورهای غربی ،سواستفاده ی آنها از این ویزا برای درخواست پناهندگی است.

  بنابراین در صورتی که هنوز برای اخذ ویزای کار دچار مشکل هستید شرایط اخذ ویزای اقامت را بررسی کنید تا در صورت واجد شرایط بودن پس از اخذ این ویزا بتوانید بدون مشکل در کشور مقصد مشغول به کار شوید.دقت کنید که مدارک تحصیلی خیلی بالا شرط اخذ ویزای اقامت نیست.در لیست مشاغل بسیاری از فوق دیپلم های فنی حرفه ایی نیز واجد شرایط هستند.
  منتهای امر ، اخذ این ویزا نیازمند اختصاص وقت برای مطالعه زبانهای انگلیسی و فرانسه است.

طبقه بندی خبرها
خبرنامه ایمیل
سوالات خود را مطرح کنید
فهرست پرسش و پاسخ ها