پرسش و پاسخ

مدرک فنی حرفه ایی حسابداری برای کبک
  • تاریخ ارسال پرسش : 11 شهريور 1392 ساعت 03:35 ق.ظ
با سلام
من مهندس برق با تجربه کاری یک سال نصب خطوط انتقال برق و همچنین 1 سال و نیم حسابداری که جزو رشته های 6 امتیازی می باشد ، در 5 سال اخیر هستم .
با توجه به اینکه مدرک دانشگاهی من من صفر امتیازی است ولی تجربه کاری در زمینه های فوق را بدون داشتم مدارک فنی حرفه ای موجود در جدول لیست مشاغل کبک دارم ، آیا امتیاز آن برای من محسوب می شود یا خیر ؟
و دیگر اینکه کلیه دوره های آموزشی فنی و حرفه ای 220 ساعته و نهایتآ 450 ساعته هستند ، دوره 1800 ساعته از کجا باید پیدا کنیم ؟
پاسخ
  • تاریخ پاسخ : 13 شهريور 1392 ساعت 10:34 ق.ظ
  • طبق روال قانونی سفارت ارائه امتیاز تنها در صورتی مقدر است که شما ابتدا یک مدرک آکادمیک در زمینه رشته تحصیلی امتیاز دار (مانند حسابداری) داشته باشید و سپس سابقه کار مرتبط در آن زمینه ارائه دهید.
    بنابراین گرفتن امتیاز حسابداری بدون ارائه مدارک فنی حرفه ایی دور از ذهن به نظر میرسد.در سالهای قبل که روند بررسی پرونده ها اندکی آسان تر بود برخی از آفیسرها، دوره های کارآموزی شخص در محل کار خود را به عنوان دوره ی آکادمیک قبول کرده و امتیاز رشته را منظور میکردند.اما در شرایط فعلی اختصاص این امتیاز بعید است.
    در مورد دوره های فنی حرفه ایی بعضی از آنها در همه ی شهرها و در همه فصول برگزار نمیشوند.اما افرادی بوده اند که مدارک بیش از 450 ساعت نیز ارائه کرده اند.
    ضمنا بسیاری از سرفصل های آموزشی سازمان فنی حرفه ایی ایران با استانداردهای مد نظر لیست مشاغل کبک متفاوت است و ایرانیان نمیتوانند همه ی مدارک خواسته شده را ،از مراکز فنی حرفه ایی ایران تهیه کنند.

طبقه بندی خبرها
خبرنامه ایمیل
سوالات خود را مطرح کنید
فهرست پرسش و پاسخ ها