پرسش و پاسخ

جدايي و طلاق
 • تاریخ ارسال پرسش : 11 آبان 1391 ساعت 09:47 ق.ظ
سلام
من در سال 2011 براي مهاجرت به كانادا از طريق فدرال اقدام كردم و همانسال هم مدارك مديكال را فرستادم و الان هم پس از واريز لندينگ في و ارسال كپي پاسپورتها منتظر صدور ويزاي اقامت هستم. من متقاضي اصلي هستم و همسرم بدليل تمام نكردن تحصيلات دانشگاهي و غيره هيچ امتيازي را براي مهاجرت به كانادا به پرونده اضافه نكرد.
در اين شرايط همسرم از مهاجرت به كانادا منصرف شده و قصد ندارد به آنجا مهاجرت كند. چند سئوال دارم لطفاً راهنمايي فرماييد:
1- درصورتيكه به هنگام ارائه پاسپورتها به سفارت براي صدور ويزا اعلام كنم كه همسرم تغيير عقيده داده و قصد ندارد مرا در مهاجرت به كانادا همراهي كند و فقط پاسپورت خودم را ارائه كنم در اينصورت چه اتفاقي ممكن است بيفتد و تصميم افسر پرونده چه خواهد بود؟
2- اگر همسرم ويزاي مهاجرت را بگيرد اما نخواهد كه به كانادا بيايد و اصلاً وارد خاك كانادا نشود، مشكلي براي پرونده اقامتي من بوجود ميآيد؟
3- در صورتي كه ما در اين مرحله از پرونده و پيش از صدور ويزا از همديگر جدا شويم و طلاق بگيريم وضعيت پرونده به چه صورتي تغيير خواهد كرد؟ آيا پرونده مجدداً بازنگري خواهد شد؟
4- ما چه مدت بعد از ورود به كانادا ميتوانيم از هم جدا شويم؟ به محض ورود و يا بعد از چند ماه؟
5- در صورتيكه بلافاصله بعد از ورود به كانادا از يكديگر جدا شويم، آيا مشكلي در وضعيت اقامتي هريك از ما بوجود خواهد آمد؟
لطفاً راهنمايي فرماييد.
پاسخ
 • تاریخ پاسخ : 16 آبان 1391 ساعت 11:47 ق.ظ
 • 1-لزومی به این کار نیست.میتوانید هر دو پاسپورت را ارائه داده و اجازه دهید که در هر دو ، ویزا درج شود.منتها همسر شما میتواند از ویزای خود استفاده نکرده و همراه شما به کانادا نیاید.
  2-خیر مشکلی پیش نخواهد آمد.ویزا به طور جداگانه برای هر شخص صادر میشود.
  3-بهتر است پروسه ی طلاق را یکی دوماه بعد از لندینگ در کانادا و اخذ کارت اقامت پیگیری کنید تا از هر ریسکی جلوگیری شود.
  4-هر زمانی که بخواهید میتوانید جدا شوید.اما پیشنهاد میکنیم پروسه ی طلاق بعد از دریافت ویزا و کارت اقامت (یکی دو ماه پس از لندینگ در کانادا) انجام شود.
  5-خیر.

طبقه بندی خبرها
خبرنامه ایمیل
سوالات خود را مطرح کنید
فهرست پرسش و پاسخ ها