سیستم جدید جذب نیروی کار فدرال-شروع از2 ژانویه 2013

 

سیستم جدید جذب نیروی کار فدرال-شروع از2 ژانویه 2013
 
خلاصه خبر:
وزیر امور مهاجرت کانادا  آقای جیسون کنی، شرایط جدید جذب نیروی کار دولت فدرال را از تاریخ 2 ژانویه 2013 اعلام کرد.در برنامه ی پیش بینی شده محور اصلی پذیرش حول رشته های فنی حرفه ایی خواهد بود.و شرایطی در نظر گرفته شده است تا پذیرش این نیروها تسهیل شود.بنا به گفته های آقای جیسون کنی این تصمیم به دلیل کمبود نیروی کار فنی و حرفه ایی در نقاط  مختلف کانادا و همچنین به منظور پیشرفت و توسعه اقتصادی هرچه بیشتر این کشوراخذ  شده است.
در سال نخست پذیرش از طریق قوانین جدید ،به منظور کنترل و مدیریت هرچه بهتر پرونده های پذیرش شده ،اجتناب از انباشت پرونده ها و تسریع در روند بررسی آنها،تنها 3000  پرونده از سرتاسر جهان پذیرش خواهند شد.
ضمنا افرادی که قصد افتتاح پرونده  در سیستم جدید دارند بایستی مطلع باشند که موارد زیر به عنوان پیش شرط های افتتاح پرونده قلمداد شده اند :
  1. داشتن پیشنهاد شغلی معتبر از کانادا (Job Offer) یا گواهی صلاحیت از یکی از ایالات کانادا ( این مدارک تضمین کننده آمادگی فرد برای اشتغال به محض ورود به خاک کانادا خواهند بود)
  2. دانش زبان خارجه ( در حد پایه و ابتدایی )
  3. داشتن حداقل 2 سال سابقه کار فنی و حرفه ایی ( این مدرک تضمین کننده ی  فعالیت و کار مرتبط شخص در زمینه تخصص فنی حرفه ایی است که از طریق آن برای اخذ ویزا اقدام میکند)
  4. مهارتها و سوابق کاری فرد باید با آیتم های مندرج در سیستم "رده بندی شغلی ملی کانادا "  که به اختصار NOCB نامیده میشود ،مطابقت داشته باشد تا نشان دهنده و موید انجام وظایف اصلی آن شغل باشد.
 
از جمله مشاغلی که به پذیرش آنها تحت قوانین جدید اشاره شده است میتوان به برقکاری ،جوشکاری ،لوله کشی و مکانیک ماشین آلات سنگین اشاره کرد.
(لیست کامل مشاغل مورد نیاز دولت کانادا ، شرایط دقیق پذیرش و سیستم امتیاز بندی نهایی در تاریخ 2 ژانویه 2013 اعلام خواهد شد)
 
اصل خبر را  از اینجا بخوانید.


20 آذر 1391
 
بازدید : 3591 28 آذر 1391 ساعت 11:44 ق.ظ
برچسب ها : قوانین فدرال 2013 ، قوانین فدرال برای رشته های فنی حرفه ایی ، شرایط جدید اقامت کانادا در سال 2013 ، شرایط جدید اقامت ، اخذ اقامت کانادا در سال 2013 ، قوانین 2013 کانادا
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری

طبقه بندی خبرها
خبرنامه ایمیل
سوالات خود را مطرح کنید
فهرست پرسش و پاسخ ها