برنامه ی جدید نیروهای متخصص فدرال -شروع پذیرش از می 2013


برنامه ی جدید نیروهای متخصص فدرال برای پذیرش پرونده ها  از 4 می 2013 آغاز می شود .

اتاوا, 19دسامبر, 2012: سیستم جدید گزینشی برای برنامه ی نیروهای  متخصص و ماهر فدرال (FSWP) در 4 می 2013 اجرا خواهد شد که به گفته وزیر امور مهاجرت ، شهروندی و چند فرهنگی کانادا آقای جیسون کنی , در آن زمان سقف برنامه برای پرونده های جدید دوباره باز خواهد شد.         
وزیر کنی اظهار داشت:" اولویت اول دولت شغل, رشد اقتصادی و رفاه طولانی باقی می ماند. معیارهای برنامه ی جدید کارگران ماهر فدرال تضمین کننده ی انتخاب مهاجران ماهری است که اقتصاد ما نیاز دارد .کسانی که بیشترین شانس موفقیت را دارند و پتانسیلهایشان را به خوبی در کانادا می شناسند."
ارتقا سیستم امتیاز بندی FSWP بر اساس تحقیقات فراوان صورت گرفته است و نشانگر آن است که "مهارتهای زبانی" و "جوان بودن" دو فاکتور مهم برای پیشرفت اقتصادی مهاجران هستند.

 
تغییرات نهایی  معیارهای گزینش  گروه FSWP شامل این مواد است:


  1. بهره مندی از امتیاز حداقلی برای سطح زبان و افزایش امتیازات  مهارتهای زبانی. زبان به  عنوان مهم ترین عامل در فرایند گزینش خواهد بود.
  2. تاکید زیاد بر انتخاب مهاجران جوانتر, که برای فراگیری سوابق کاری معتبر کانادایی ، مطابقت با تغییرات شرایط بازار کار و  گذراندن سالهای بیشتر برای سهیم شدن دراقتصاد کانادا مناسبتر هستند.
  3. معرفی سیستم ارزیابی مدارک تحصیلی آموزشی(ECA),  به طوری که امتیازات تحصیلی تخصیص داده شده به متقاضیان نمایانگرارزش واقعی مدرک آموزشی خارجی  ، در سیستم آموزشی کانادا باشد.
  4. تغییرات در سیستم پیشنهاد کاری (job Offer),  که به کارفرمایان برای استخدام سریع متقاضیان در صورتی که نیاز به نیروی کاری آنها در بازار کار کانادا اثبات شده باشد اجازه خواهد داد.
  5. امتیازات بیشتر انطباق پذیری برای توانایی زبانی همسر و  داشتن تجربه ی کاری در کانادا

 
وزیر کنی گفت که به مدت زیادی, بسیاری از مهاجران کانادا بیکاری و نیمه بیکاری راتجربه کرده اند که این موضوع برای این تازه واردان وبرای اقتصاد کانادا مضربوده است. تغییرات  برنامه ی FSWP تضمین خواهد کرد که تازه واردان متخصص تا حد ممکن  قادر به  اشتراک گذاری توانایی هایشان در اقتصاد هستند. این مسئله برای تازه واردان, برای اقتصاد و برای تمام کانادایی ها ارزشمند است.
دوگام جدید در سیستم جدید گزینش وجود دارد. اول, متقاضیان نشان خواهند داد که  آنها از یک توانایی حداقلی برای استفاده از زبان های خارجی (فرانسه یا انگلیسی ) برخوردارند, که معادل سطح7سیستم ارزیابی معیار زبان کانادا است. متقاضیان میتوانند  یک ارزیابی زبانی از نمایندگیهای موجود معرفی شده از سوی وزیر و لیست شده بر وب سایتCIC داشته باشند.(منظور ارائه مدارک بین المللی زبان انگلیسی یا فرانسه مثل آیلتس یا تِف میباشد)
دوم, متقاضیان باید پیش از رسیدن به کانادا  مدارک تحصیلی ارزیابی شده داشته باشند. لیست سازمانهای ارزیابی تعیین شده از سوی وزیردر اوایل سال 2013 در دسترس خواهد بود. ارزیابی مدارک تحصیلی خارجی تازه واردان به منظور مقایسه مدارک آنها با استانداردهای تحصیلی کانادا انجام میشود.
لازم به ذکر است که این تغییرات  در مورد افرادی که پیش از 4می2013 از طریق روش FSWP با یک پیشنهاد کاری  معتبر (job offer)  و یا تحت برنامه ی PH.D  اقدام میکنند اعمال نخواهد شد.
همانطور که پیشتر گفته شد, در  نتیجه ی فعالیتهای انجام شده در خلال چند ماه گذشته از این پس  پرونده های باز شده تحت برنامه ی FSWP به جای اینکه طی چند سال ارزیابی شوند ، طی چندماه ارزیابی خواهند شد. برای تضمین ارزیابی سریع پرونده ها  و جلوگیری از انباشت کارها در برنامه ی FSWP جدید هرساله  تنها تعداد ثابتی از پرونده ها پذیرفته خواهد شد.

خلاصه ی کلام, دولت حرکت روبه جلویی در توسعه و اجرای یک الگوی ارائه ی منافع(EOI) داشته است ,که برای کارفرمایان دسترسی به منابع عظیمی از نیروی کار ماهر را فراهم می کند.
بازدید : 2165 17 دي 1391 ساعت 12:42 ب.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری

طبقه بندی خبرها
خبرنامه ایمیل
سوالات خود را مطرح کنید
فهرست پرسش و پاسخ ها