آیا برای برنامه کارگران فنی حرفه ایی فدرال واجد شرایط هستید؟

برنامه فنی و حرفه ای فدرال برای کسانی طراحی شده که قصد دارند بر اساس سوابق فنی و حرفه ای خود، اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند و در این کشور مشغول به کار شوند.


برای افتتاح پرونده ، رعایت موارد زیر الزامی است: 1. داشتن قصد اقامت در خارج از کبک (توجه: ایالت کبک کار آموختگان را به شیوه خاصی جذب می نماید.برای اطلاعات بیشتر به برنامه نیروهای متخصص کبک مراجعه کنید. )
 2. کسب نمره مورد نیاز در هر یک از مهارتهای زبان های انگلیسی یا فرانسه (Speaking, Reading, Writing & Listening)   
 3. داشتن حداقل دو سال سابقه کار تمام وقت (یا معادل آن سابقه کار پاره وقت) درزمینه رشته فنی و حرفه ای مورد نظر، در پنج سال اخیر (قبل از افتتاح پرونده)
 4.  دارا بودن کلیه الزامات شغلی برای هر یک از رشته های فنی و حرفه ای مطابق با سیستم رده بندی ملی مشاغل کانادا(NOC) و
 5. داشتن پیشنهاد شغلی تمام وقت برای  مدت یکسال.یا مدرک تایید صلاحیت شغلی در زمینه آن شغل که از طرف دفاتر محلی یا استانی کانادا صادر شده باشد 
** "شغل تمام وقت" به شغلی اطلاق می شود که در طول هفته حداقل 30 ساعت ، و یا معادل آن به صورت پاره وقت انجام شود، و به عنوان سابقه کاری احتساب گردد.به طور مثال:


 1.  اگر شما در یک شغل هفته ای 15 ساعت و به مدت 4 سال کار کرده باشید، یا
 2. اگر شما جمع کل ساعات کاری هفتگی تان در بیش از یک شغل 30 ساعت و به مدت بیش از 2 سال باشد.
 
** "حداکثر دو کارفرما می توانند شما را برای کار تمام وقت یکساله استخدام نمایند،یعنی حداقل 30 ساعت در هفتهالزامات سیستم رده بندی ملی مشاغل کانادا (NOC)مشاغل فنی و حرفه ای که فعلا برای برنامه کارگران ماهر(تکنسین های فنی) فدرال (FSTP) واجد شرایط هستند تحت گروههای اصلی زیر در جدول طبقه بندی مشاغل(NOC) سازماندهی می شوند: 1. گروه اصلی 72، مشاغل صنعتی، برق و ساخت و ساز
 2. گروه اصلی 73، مشاغل بهره برداری و نگهداری از تجهیزات  
 3. گروه اصلی 82، مشاغل فنی و ناظرین منابع طبیعی و کشاورزی و علوم وابسته
 4. گروه اصلی 92، تولید کننده ها،و ناظرین آب و برق و اپراتورهای مراکز اصلی کنترل


 
این گروههای اصلی به زیر شاخه هایی تقسیم می شوند  و درکل 43 شغل را در بر می گیرند. لازم به ذکر است که سقف پذیرش برای یک سری از رشته ها در سال 2013 تنها 100 نفر میباشد.  

(لیست کامل مشاغل  سال 2013 برنامه ی کارگران فنی حرفه ایی فدرال را از این قسمت دانلود نمایید.
)
بازدید : 3375 18 دي 1391 ساعت 03:49 ب.ظ
برچسب ها : شرایط جدید اقامت ، شرایط جدید اقامت کانادا در سال 2013 ، لیست مشاغل 2013 کانادا ، لیست مشاغل مورد نیاز کانادا ، کارگران ماهر فدرال ، نیروهای فنی و حرفه ایی فدرال ، برنامه کارگران ماهر فدرال ، برنامه فنی و حرفه ایی فدرال
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری

طبقه بندی خبرها
خبرنامه ایمیل
سوالات خود را مطرح کنید
فهرست پرسش و پاسخ ها