شرایط سرمایه گذاری و کار در کشور سیرالئون

شرایط سرمایه گذاری و کار در کشور سیرالئون


"اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندگان محصولات کشاورزی استان اصفهان" با همکاری "موسسه کاریابی بین المللی کاوش"  از کلیه متقاضیان سرمایه گذاری و کار در کشور سیرالئون دعوت به همکاری مینماید.
از سرمایه گذاران و متقاضیان کار در کشور سیرالئون خواهشمند است متن خبر  زیر و فایل پیوست را با دقت مطالعه کنند و سپس نسبت به تکمیل فرم درخواست سرمایه گذاری یا کار که در پایان متن درج شده است اقدام نمایند. اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندگان محصولات کشاورزی استان اصفهان از سال1384 توفیق پیدا نمود بدنبال بررسی های اولیه ضمن شرکت در جلسات میز آفریقا ، مذاکرات و رایزنیهای پی در پی با سفیران ایران در سیرالئون و سیرالئون در ایران در چندین مرحله جداگانه نسبت به اعزام هیئت تخصصی با هدف انجام تحقیقات مورد نظر در خصوص برآورد امکانات و پتانسیل های تولید به منظور توسعه صادرات کالا و خدمات فنی ، مهندسی در بخش کشاورزی و صنایع غذائی و شیلات به کشورهای غرب آفریقایی با محوریت کشور سیرالئون اقدام نماید .
در سفر اول ، هیات اعزامی موفق گردید برابر برنامه تنظیمی از طریق سفارت محترم جمهوری اسلامی ایران در سیرالئون در اولین نشست کمیته مشترک اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی جناب آقای محمد رضا باقری ، معاونت محترم عربی ، آفریقائی وزارت امور خارجه ایران و جمهوری سیرالئون برگزار گردید بخوبی اهداف اتحادیه را تشریح نمایند .

بدنبال سفر اول ، سفر دوم هیات اعزامی در مهر ماه سال 1385 انجام پذیرفت . در این سفر ابتدا موضوع ثبت شرکت مورد نظر اتحادیه ، بنام سپاهان آفریک به مورد اجرا گذاشته شد و سپس درخواست واگذاری قطعی و رسمی 10000 هکتار اراضی مورد نظر اتحادیه در قالب انعقاد یک قرارداد بین المللی مطرح گردید  که اکنون این امر محقق شده است.

اهداف اصلی اتحادیه  در اجرای این پروژه عبارتند از :

1- کشت و تولید محصول برنج و سایر محصولاتی که دارای مزیت نسبی می باشند ، با توجه به شرایط بسیار مناسب آب و هوائی .
 2- ایجاد مجتمع های صید و فراوری محصولات دریائی ، با   توجه به پتانسیل بسیار عالی .
3- ایجاد مجتمعهای دامداری و مرغداری .
4- ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی (فرآوری برنج ، تولید انواع فرآورده ها از میوه های گرمسیری منطقه نظیر آبمیوه ، کنسانتره و... )
5- توسعه صادرات خدمات فنی مهندسی در بخش کشاورزی به کشورهای غرب آفریقا خصوصاً کشور سیرالئون .
6- ایجاد و توسعه اشتغال برای نیروهای متخصص ایرانی در خارج از کشور که از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
7- توسعه صادرات غیر نفتی بویژه در بخش کشاورزی از طریق صادرات مستقیم بذر ، کود ، سم ، ماشین آلات و تجهیزات تولید داخل به کشورهای آفریقائی با محوریت کشور سیرالئون .
8- صادرات آموزش های تخصصی ، تجربی و ترویجی به کشور سیرالئون و سایر کشورهای غرب آفریقا .


برنامه های آتی :

برنامه های آینده  مشروط و منوط به وجود نقدینگی لازم، در بر گیرنده  موارد اجرائی زیر می باشد :

  • اجرائی نمودن طرح ها و پروژه های بخش کشاورزی در چارچوب قرارداد اجاره 10 هزار هکتار زمین در منطقه لونسار از جمله کشت محصولات استراتژیک که دارای مزیت نسبی می باشد،
  • به عنوان مثال تولید کاستور ( کرچک ) با تأمین دو هدفِ تولید روغن خوراکی  و تولید انرژی گیاهی و یا زیستی (  BIOFUELS)، که بازار بسیار خوبی در اروپا و آمریکا دارد . کشت محصول برنج به عنوان یکی از محصولاتی که برای تغذیه مصرف کنندگان سیرالئونی جنبه حیاتی دارد .
  • ایجاد صنایع تبدیلی در خصوص محصولاتی که به صورت انبوه در کشور سیرالئون کشت می شود : شامل انبه، کاکائو، قهوه، نارگیل و آناناس
  • صید، بسته بندی و فرآوری آبزیان موجود در سواحل کشور سیرالئون که از اهمیت ویژه ای بر خوردار است.
  • برابر مصوبه کمیته راهبردی افریقا مقرر گردیده، ضمن استفاده از تسهیلات اعطائی تحت عنوان طرح توسعه بخش کشاورزی، نسبت به خرید یا اجاره کشتی صیادی (مطابق با نامه وزارت شیلات سیرالئون) اقدامات لازم معمول گردد .
  • ایجاد گاوداری، مرغداری و زنبورداری با توجه به وجود منابع قابل توجه تغذیه ای
 
 
 لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر این فایل را دانلود کرده و مطالعه کنید

در صورتی که متقاضی کار یا سرمایه گذاری در کشور سیرالئون هستید این فرم را پر کنید

 
 

بازدید : 3900 10 اسفند 1391 ساعت 11:18 ق.ظ
برچسب ها : کار در کشورهای خارجی ، کار در خارج از کشور ، کار در آفریقا ، کار در سیرالئون
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری

طبقه بندی خبرها
خبرنامه ایمیل
سوالات خود را مطرح کنید
فهرست پرسش و پاسخ ها