قوانین مهاجرتی جدید کانادا در سال 2015


بنابر اعلام رسمی سازمان مهاجرت کانادا ، این سازمان از ابتدای سال 2015 میلادی به مدت نامعلوم اداره مهاجرت کانادا  در پروسه های  ذیل:
federal skilled worker(1
federal skilled trade(2
Canadian experience class(3
(4برنامه های استانی موسوم به PNP
نیروی کار جذب می نماید.
داره مهاجرت کبک  کماکان با روش و برنامه های ویژه خود نیروهای متخصص مورد نیازرا جذب می نماید که با روشهای فوق متفاوت است
*سیستم افتتاح پرونده ی جدید به نام Express Entry شناخته میشود که در صورت انتخاب ، فرد متقاضی پس از ارسال پرونده حدودا ظرف مدت 6 ماه ویزای اقامت دائم دریافت می نماید.

*دولت فدرال , دولت استانها , کلیه کارفرمایان و کمپانی های مختلف کانادائی می توانند به اطلاعات شما دسترسی داشته باشند و با بررسی رزومه افراد مطابق نیازشان از میان افراد متقاضی نیروهای مورد نظرشان را انتخاب نمایند.
*توجه داشته باشید کسانیکه رزومه ی قوی تری دارند و یا تخصص آنها بیشتر مورد نیاز بازار کار کانادا باشد زودتر انتخاب خواهند شدو برای آنها دعوت نامه صادر می شود .متقاضی مدت 60 روز فرصت دارد که پرونده ی خود را مطابق اطلاعات  مندرج در پروفایل (profile) ارائه شده آماده کرده و به اداره ی مهاجرت ارسال نماید.کسانیکه در مدت 60 روز قادر به تشکیل پرونده نباشند این فرصت را از دست خواهند داد و باید برای نوبتی دیگر خود را آماده نمایند.
*چنانچه کار فرمائی فرد مورد نظر خود را از بانک اطلاعات که همان بانک اشتغال کانادا است
(Canadian Job Bank) انتخاب نماید و به دولت کانادا اعلام نماید برای فرد انتخاب شده گواهی LIMIA  صادر میشود که معادل "600 "  امتیاز از "1200" امتیاز مورد نیاز است و شانس فرد برای دریافت دعوت به تشکیل پرونده را بسیار افزایش می دهد.
*اولین سری دعوتنامه  هفته آخر ژانویه 2015 خواهد بود.
*این نکته را هم در نظر بگیرید که دولت کانادا می تواند برای کسانیکه رتبه ی بالاتری دارند و تخصص آنها بیشتر مورد نیاز بازار کار کانادا می باشد دعوتنامه صادر کند بدون آنکه کارفرمائی درخواست نموده باشد.
*باید توجه کنید که تشکیل یک Profile قوی که شامل تمامی اطلاعات فرد باشد و با مهارت و تجربه ی زیاد به صورت کاملا ََََََ تخصصی به وسیله ی افراد با تجربه و کار آزموده آماده شده باشد ,شانس انتخاب شدن متقاضی بیشتر خواهد شد.
*بعضی از کارفرمایان بلکه عمدتاََََ  تمام آنها علاقمند هستند که نیروهای مورد نیازشان را که  از بانک اطلاعات مشاغل انتخاب میکنند با آنها مصاحبه نمایند , لذا  تسلط به زبان انگلیسی از اهمیت ویژه در موفقیت شما برخوردار است.ممکن است کارفرما مصرانه از شما بخواهد  در یک مصاحبه شرکت نمائیدو شما باید آمادگی خودتان را برای چنین درخواستی حفظ نمائید.
*کلیه مدارک برای تشکیل یک پروفایل قوی باید موجود باشد از جمله تایید مدرک تحصیلی متقاضی توسط دولت کانادا (برای مدارک اخذ شده در بیرون کانادا از دیپلم به بالا)و همچنین نمره ی IELTS   و در صورت داشتن نمره ی TEF فرانسه و سوابق کار و سایر موارد یاد شده در متون قبل .
*مدت 12 ماه Profile  متقاضی در سیستم بانک اطلاعات باقی میماند و پس از انقضای 12 ماه بابد مجدداَ اقدام به تشکیل پروفایل جدید نموده و اطلاعات   Up dateشده را در آن درج نماید.
*اگر شخصی دعوتنامه استانی داشته باشد و پس از حضور در آن استان به هر دلیلی مایل به به اقامت و کار در آن استان نباشد می تواند محل کار و زندگی خود را در جای دیگری ادامه بدهد منتها فرصت شغلی آن استان را که دعوت شده از دست خواهد داد و در مکان جدید باید در تلاش یافتن کار باشد.
*فرزندان زیر 19 سال همراه خانواده خواهند بود و فرزندان بالای 19 سال خود شخصاَ باید اقدام نمایند و همراه خوانواده نخواهد بود.
*استفاده از خدمات حرفه ای به همه متقاضیان صادقانه توصیه می گردد. چرا که موقعیت انتخاب نیروی کار از طرف دولت کانادا و کارفرمایان  فوق العاده حساس و مهم است و پروفایل تهیه شده توسط افراد حرفه ای شانس انتخاب شما  توسط دولت کانادا را بیشتر خواهد کرد.زیرا کوچکترین اشتباه ممکن است باعث  بی نتیجه ماندن تلاشها شود.
*هیچ محدودیت سنی در این نوع گزینش در نظر گرفته نشده  ولیکن هر فاکتوری در مجموع امتیازات تاثیر بسزائی خواهد داشت.
*هر پرونده توسط سیستم الکترونیکی اداره مهاجرت کانادا امتیاز بندی می شود و متقاضی می تواند رتبه ی خود را با سایر رتبه ها مقایسه نماید.با Up date  کردن اطلاعات رتبه ی فرد هم تغییر می کند  مثلا قبل از انقضای 12 ماه ممکن است متقاضی سطح زبان و تحصیلات  و سایر موارد خود را ارتقاء دهد و یا ازدواج کند ,در این صورت رتبه ی شخص متقاضی در پایان سال تغییرات اساسی خواهد کرد.
 
 
 
 
امتیازات:
سن حداکثر امتیاز
مجرد 105
متاهل 100
 
 
        سابقه کار حداکثر امتیاز
مجرد 80
متاهل 70
 
 
تحصیلات حداکثر امتیاز
مجرد 150
متاهل 140
 
 
سطح زبان حداکثر امتیاز
مجرد 24+136
متاهل 22+128
 
*جمع امتیاز افراد مجرد تا سقف 500 و متاهل 460+40 (500) می باشد.
*لازم به ذکر است که هیچکدام از مهارتهای چهارگانه امتحان IELTS"" نباید از 6 کمتر باشد.
یکصد امتیاز باقی مانده از 600  امتیاز هر فرد می تواند از روشهای زیر تامین گردد:
1)سطح زبان + سطح تحصیلات تا  50  امتیاز
2)سطح زبان + سابقه کار غیر کانادائی تا 50  امتیاز
3)سابقه کار کانادائی+سابقه کار غیر کانادائی تا 50  امتیاز
4)گواهی صلاحیت شغلی استان+سطح زبان تا  50  امتیاز
 
**توجه: نظر به اینکه این نوع گزینش نیروی متخصص کاری دولت کانادا در حال حاضر ویژگی های خاصی نسبت به انتخاب نیروی متخصص در گذشته دارد و به نظر سیستم هوشمندی می رسد لذا در شرایط فوق العاده رقابتی کنونی باید متقاضی در تشکیل Profile  خود به بهترین شیوه که حاوی کلیه اطلاعات درست و توانمندیهای شخص از هر جهت باشد را به کار برده و با دقت و توجه همه جانبه در راستای موفقیت گام بردارد در این صورت است که مشاوره و به کار گیری تجربه افراد خبره که به بازار کار کانادا آگاهی نسبی دارند شانس برنده شدن شما را افزایش خواهند داد.
*موسسه ی کاوش ضمن آرزوی موفقیت برای کلیه متقاضیان کار و اقامت در کانادا با داشتن نزدیک به دو دهه تجربه و با در اختیار داشتن تیم متخصص و کار آزموده آمادگی همه نوع همکاری و مساعدت را در راستای تحقق اهداف شما عزیزان صادقانه بکار خواهد برد.
درحال بارگزاری

طبقه بندی خبرها
خبرنامه ایمیل
سوالات خود را مطرح کنید
فهرست پرسش و پاسخ ها