زمان بررسی پرونده های آنلاین کبک


دولت کبک در  دسامبر 2016 اعلام کرد :


 • آغاز روند بررسی پرونده های  ثبت شده سیستم پذیرش آنلاین کبک  (Mon Project) از بهار 2017 خواهد بود. از زمان شروع بررسی پرونده ها به مرور امتیاز بندی و شرایط افراد بررسی شده و در صورت واجد شرایط بودن لیستی از مدارک مورد نیاز برای ادامه پرونده از آنها درخواست خواهد شد که باید طی یک مدت زمان  تعیین شده کلیه  مدارک مذکور را آماده و ارسال نمایند.
 • در واقع افراد برای دریافت تاییدیه نهایی کبک مجبور به گذر از سه مرحله خواهند بود :
 1.   بررسی مقدماتی : وزارت مهاجرت کبک بر حسب اطلاعاتی که  افراد در پرونده ی آنلاین خود فراهم آورده اند یک بررسی مقدماتی انجام خواهد داد تا واجد شرایط بودن آن ها را بررسی کند.
 2.  رسیدگی به مدارک ارسال شده  : اگر پرونده ی  متقاضی از مرحله بررسی مقدماتی گذر کند و واجد شرایط باشد ، یک لیست مخصوص از مدارک لازم برای وی ارسال خواهد شد. مدارک خواسته شده از هر شخص میتواند متفاوت باشد. به عبارتی لیست درخواست مدارک " شخصی شده " است. افراد میبایست در مدت زمان معین توسط اداره مهاجرت کبک، مدارک لازم را آماده و ارسال نمایند. اگر مدارک ارسال شده کامل و بی نقص باشند متقاضی  وارد مرحله سوم خواهد شد در غیر این صورت یک پیام تذکر به حساب آنلاین متقاضی ارسال خواهد شد. (  هرگونه تاخیر یا نقص در ارسال مدارک ممکن است منجر به بسته شدن پرونده شود)
   
 3.  بررسی گزینشی :در این مرحله بررسی پرونده تکمیل  شود و برای آن یک تصمیم نهایی اخذ خواهد شد. در برخی موارد گزینش افراد نیازمند مصاحبه حضوری آنها با یکی از افسران اداره مهاجرت کبک خواهد بود.در این صورت قرار مصاحبه  از طریق حساب آنلاین ، به اطلاع اشخاص خواهد رسید.
   
 • همچنین هزینه های بررسی پرونده های کبک از ابتدای ژانویه 2017 با تغییرات جزیی و اندکی همراه خواهند بود.
 •  لازم به ذکر است که  هنوز در سیستم امتیاز بندی کبک نسبت به آخرین دوره پذیرش پرونده ها تغییری رخ نداده است. قضیه ایی که چندان استوار نیست و ممکن است در آینده  نزدیک دستخوش تغییرات شود.  هرگونه تغییر در سیستم امتیاز بندی تا قبل از پردازش نهایی  پرونده ، ممکن است منجر به کم یا زیاد شدن امتیاز نهایی پرونده های سابمیت شده گردد.
 •  موکدا و مجددا از کلیه متقاضیانی که موفق به تشکیل پرونده در سیستم آنلاین شده اند میخواهیم به تقویت زبان انگلیسی و فرانسه خود بپردازند تا بتوانند مدارک زبان مربوطه را در زمان مورد نیاز در اختیار پرونده ی خود قرار دهند. متاسفانه از الان امکان پیش بینی  دقیق این مساله که در چه زمانی اداره مهاجرت از شما لیست مدارک  مورد نیاز و مدرک زبان را مطالبه میکند میسر نیست. همچنین نمیتوان از الان تضمین داد که در صورت درخواست مدرک زبان تا چه زمانی به افراد مهلت ارائه مدارک داده خواهد شد و  تکیه کردن به مهلت های 18 ماهه  ارائه مدرک زبان که در سالهای قبل به صورت روتین به متقاضیان داده شده است میتواند بسیاری از محاسبات افراد را بر هم ریخته و منجر به شکست پرونده شود.  لذا آمادگی هرچه بیشتر متقاضیان برای شرکت در آزمون های زبان و ارائه مدارک آنها در اسرع وقت مهمترین فاکتوری است که شانس موفقیت پرونده را بالا میبرد و ریسک های مردود شدن پرونده را کاهش میدهد. لازم به ذکر است یادگیری زبان فرانسه برای همسران متقاضیان نیز در بسیاری اوقات اجباری و جبران کننده کسری امتیازات است.
 • برخی  از شرکت های کاریابی و مهاجرتی از دریافت ایمیل های درخواست مدارک برای متقاضیان  تحت قرار داد خود خبر داده اند و آن را به حساب اولویت بخشی کبک به متقاضیان خویش قلمداد کرده اند! بر اساس شواهد موجود این ایمیل ها تنها شامل درخواست فرم های وکیل یا نماینده قانونی افراد در پروسه  نیروی ماهر کبک است. هر شخصی که در پروفایل آنلاین کبک خود گزینه ی داشتن وکیل یا نماینده ی قانونی را تیک زده باشد ملزم به ارسال فوری این فرم ها پس از اتمام پروسه ی سابمیت بوده است. موسسه ی کاوش  در ماههای  قبل و پیش از  تذکر اداره مهاجرت کبک  این فرم ها را برای کلیه متقاضیان سابمیت شده خود ارسال کرده است و متقاضیان ما از این جهت جای هیچ گونه نگرانی ندارند. در حقیقت این کاری است که وکلا و موسسات مربوطه میبایست پیش از درخواست دولت کبک و ارسال نامه رسمی انجام میداده اند.
 •  شهروندان ایرانی در فاز نخست پذیرش  آنلاین پرونده های کبک  رتبه دوم ، و درفاز بعدی رتبه اول را از نظر تعداد ثبت پرونده ها به خود اختصاص داده اند.
 •  افرادی که هنوز موفق به ثبت پرونده کبک خود به صورت آنلاین نشده اند کماکان میبایست منتظر اعلامیه های رسمی کبک در رابطه با تاریخ بعدی پذیرش پرونده بمانند. در وب سایت رسمی و کانال کاریابی بین المللی کاوش در  این زمینه اطلاع رسانی های لازم انجام خواهد شد.


 
بازدید : 2752 30 آذر 1395 ساعت 07:37 ب.ظ
برچسب ها : مون پروژه ، سیستم آنلاین کبک ، Mon Project ، زمان بررسی پرونده های انلاین کبک ، پرونده های انلاین کبک
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری

طبقه بندی خبرها
خبرنامه ایمیل
سوالات خود را مطرح کنید
فهرست پرسش و پاسخ ها