تغییرات جدید برنامه کبک در سال 2017

سازمان مهاجرت کبک  در روز چهارشنبه 8 مارس 2017 اطلاعیه مهمی در رابطه با نحوه بررسی پرونده های نیروی  متخصص کبک اعلام نمود. بدین ترتیب کلیه پرونده هایی که از این پس سابمیت خواهند شد و کلیه پرونده هایی که تا کنون به روش های آنلاین و کاغذی سابمیت و ثبت شده اند اما هنوز بررسی مقدماتی آنها انجام نشده است مشمول تغییرات زیر خواهند شد :

•امتیاز رشته ها در بسیاری موارد دستخوش تغییر شده است. این تغییر غالبا با کسر و کاهش امتیازات همراه بوده است و به صورت کلی امتیاز 16 از لیست حذف شده است. هم اکنون بالاترین امتیاز در لیست رشته ها و مشاغل مورد نیاز کبک 12 امتیاز است . این بدان معناست که متقاضیان میبایست نسبت به جبران کسری امتیاز اعمال شده بیش از پیش بکوشند تا قادر باشند حد نصاب پذیرش را سپری کنند.با توجه به قوانین کبک به نظر میرسد در حال حاضر تنها عوامل جبران کننده کسری امتیاز در وهله اول مدرک زبان فرانسه در سطح " ب2" و سپس مدرک زبان انگلیسی "آیلتس" باشد. اخذ مدرک زبان فرانسه در سریعترین زمان ممکن میبایست اولویت اول هر متقاضی به منظور جبران کسری امتیاز باشد.

برای اطلاع از لیست به روز رسانی شده رشته ها کلیک کنید.


•تا پیش از این امتیاز مدرک تحصیلی کلیه افرادی که دارای مدرک فوق دیپلم و یا مدارک فنی حرفه ایی معادل فوق دیپلم در رشته های 16 و 12 امتیازی بودند همانند افراد دارای لیسانس حساب میشد که با اعلام قوانین جدید این امتیاز دستخوش تغییر و کاهش شده است.این بدان معناست که متقاضیان فوق میبایست نسبت به جبران کسری امتیاز اعمال شده بیش از پیش بکوشند تا قادر باشند حد نصاب پذیرش را سپری کنند.

•امتیاز مورد نیاز برای استخدام پذیری ( پذیرش اولیه) و پذیرش نهایی نسبت به قبل افزایش یافته است . این بدان معناست که هریک از متقاضیان به امتیاز و تلاش بیشتر برای رسیدن به حد نصاب پذیرش نیاز دارند.هم اکنون  مجردین برای افتتاح پرونده به حداقل امتیاز 43 و متاهلین به حداقل امتیاز 52 نیاز دارند. همچنین امتیاز نهایی برای پذیرش پرونده برای مجردین به 50 امتیاز و برای متاهلین به 59 امتیاز افزایش پیدا کرده است.=================

 
  1. امتیازات جدید کلیه متقاضیان تحت قرار داد کاوش تا قبل از اتمام سال 1395 به آنها اعلام خواهد شد.همچنین جدول امتیاز بندی  ترجمه شده جدید به زودی در وب سایت و کانال اطلاع رسانی کاریابی بین المللی کاوش قرار داده خواهد شد.
 
  1. بدیهی است کاهش و افت امتیازات پرونده تقریبا در رابطه با همگی متقاضیان اتفاق افتاده است و از این پس برد با افرادی است که بتوانند سریعتر مدارک زبان خود را آماده کنند.
 
 

  1. هیچ پیش بینی از زمان دقیق درخواست مدارک برای هرپرونده توسط سازمان مهاجرت کبک در دست نیست. بر اساس اطلاعیه های قبلی بررسی مقدماتی پرونده ها از بهار 2017 آغاز خواهد شد و طی آن به هر متقاضی لیستی از مدارک مورد نیاز ارسال خواهد شد.
 
  1. در رابطه با فرجه ارسال مدرک زبان فرانسه و انگلیسی هنوز هیچ اطلاعیه رسمی از سازمان مهاجرت کبک منتشر نشده است. ممکن است درخواست مدرک زمان همزمان و یا پس از ارسال مدارک اولیه انجام پذیرد. لذا موکدا توصیه میکنیم هرچه سریعتر نسبت به اخذ مدرک زبان فرانسه اقدام نمایید. متقاضیانی که قادر هستند آیلتس خود را نیز در این مدت دریافت کنند بهتر است به اخذ هردو مدرک اقدام نمایند تا امتیازات بیشتری را از این طریق تامین نمایند.در هر صورت اولویت اول و با اهمیت متعلق به مدرک زبان فرانسه است.
 
 

  1. در رابطه با تاریخ  بعدی سابمیت و ظرفیت مورد پذیرش پرونده های آنلاین هنوز هیچ اطلاعیه ایی منتشر نشده است. پرونده هایی که هنوز سابمیت نشده اند میبایست مجددا محاسبه امتیاز شوند تا از رسیدن آنها به حد نصاب اولیه اطمینان حاصل شود.

بازدید : 3112 19 اسفند 1395 ساعت 01:58 ب.ظ
برچسب ها : کبک 2017 ، تغییرات 2017 کبک ، نیروی متخصص کبک 2017 ، تغییر امتیاز بندی کبک ، تغییر امتیازات کبک ، امتیازات 2017 کبک ، امتیاز بندی 2017 کبک ، امتیازات جدید کبک ، امتیاز بندی جدید کانادا ، لیست رشته ها کبک ، لیست رشته های 12 امتیازی 2017 ، لیست رشته های مورد نیاز کبک 2017
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری

طبقه بندی خبرها
خبرنامه ایمیل
سوالات خود را مطرح کنید
فهرست پرسش و پاسخ ها